فرشاد رضائی نامدار، روان درمانگر و مدرس دانشگاه

کارگاه تربیت جنسی کودک بیمارستان لقمان حکیم

کارگاه تربیت جنسی کودک نوجوان در بیمارستان لقمان حکیم برگزار شد

0

کارگاه تربیت جنسی در بیمارستان لقمان حکیم با حضور کادر درمانی و اداری فرهیخته ی بیمارستان، برگزار شد.

کارگاه تربیت جنسی بیمارستان لقمان حکیم
کارگاه تربیت جنسی بیمارستان لقمان حکیم
کارگاه تربیت جنسی بیمارستان لقمان حکیم
کارگاه تربیت جنسی بیمارستان لقمان حکیم

کارگاه تربیت جنسی کودک نوجوان :

با افزایش نفوذ شبکه های اجتماعی در تمامی جوامع از جمله کشور عزیزمان ایران، و دسترسی اغلب گروه های سنی به دریایی از اطلاعات، لزوم دریافت اطلاعات صحیح و علمی احساس می شود. با توجه به شرایط موجود تقاضای موجود در جامعه برای دریافت این اطلاعات و آموزش ها بسیار امیدوار کننده می باشد.

حال شاید این سوال مطرح شود که در کارگاه تربیت جنسی کودک نوجوان دقیقا به چه محتواهایی پرداخته می شود. در پایخ بایستی گفت که در اغلب منابع تربیت جنسی کودک نوجوان در سراسر جهان، موضوع مهم اول، بحث مراقبت از کودک و نوجوان از خطرات جنسی در زندگی روزمره می باشد. برای مثال اینکه نگاه پرخطر، مکالمه پرخطر، رفتار پرخطر، تنهایی پرخطر، لمس پرخطر و مواردی از این دست دقیقا به کدام موارد اطلاق می شود.

پس از بررسی این موارد، کودک و نوجوان بایستی به صورت شفاف، صریح و نقادانه از چگونگی مقابله با خطرات احتمالی آشنا شود. او در سنین مختلف از بدو تولد می تواند در معرض خطرات گوناگونی قرار بگیرد. انفعال والدین در برابر چنین تهدیداتی، می تواند بسیار خطرناک بوده و کودک را در معرض آسیب های جبران ناپذیری قرار دهد.

بنابر این در قدم اول، آموزش والدین جزو اولویت ها می باشد. زمانی که والدین به مقدار کافی درباره ی این موضوع آموزش های لازم را دریافت کردند، با حفظ ارتباط با مربی خود، دسترسی به منابع معتبر علمی و دریافت مشوررت از مربی مشاور و استاد و همچنین لحاظ کردن مسائل فرهنگی، با احتیاط لازم فرایند را آغاز و مرزبندی با رفتار های ناسالم را کلید می زنند. این تلاش ها می توانند جز مهم ترین خدماتی باشند که والدین می توانند در این دنیای پر از حرج و مرج در حق فرزند خود انجام دهند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

چهار × 3 =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم